Oddíly a skupiny

VEŘEJNOST

Hodiny určené pro kohokoliv, kdo si chce jen tak rekreačně zastřílet z luku. V ceně programu je vybavení (luky, šípy, chrániče) a odborný lektor, připravený Vám kdykoli pomoci. Použití vlastního vybanení schvaluje přítomný lektor. Je zakázáno používání kuší a kaladkových luků nad 30lbs a loveckých a kovaných hrotů s ostrými hranami. Povokeny jsou pouze terčové hroty. Na hodiny se nemusí zájemci dopředu hlásit nebo si v rezervačním systému založit účet a lekci si zarezervat online. Ideální prostor pro rodiny s dětmi a jedince, kteří si chtějí lukostřelbu vyzkoušet. Ideální oblečení je přiléhavý oděv bez vlajících tkaniček, dlouhé vlasy stažené dozadu a boty s rovnou podrážkou. Zvýhodněné ceny platí pro studenty a zaměstnance Univerzity Palackého. 

 

SPORTOVNÍ ODDÍL

Je určren jedincům, kteří to s lukostřelbou myslí vážně. Zpravidla již mají vlastní vybavení. Lekce mají charakter sportovního tréninku. Cílem je připravit účastníky programu na závodní střelbu. Tréniky sportovní lukostřelby mají smysl navštěvovat 2 a vícekrát  týdně. Jedná se o tréninkovou skupiny, kde o přijetí nového člena rozhodují trenéři. Lukostřekba Olomouc se věnuje primárně závodní střelbě z reflexníko a holého luku.

 

DĚTSKÁ LUKOSTŘELBA

Žákovské skupiny 

Treninky jsou určeny pro začínající lukostřelce. Doporučujeme pro věk 8 - 12 let dítěte. Lekce jsou zaměřeny na bezpečnost, seznámení se s lukostřelbou a základní technikou střelby z luku. Velká část tréninku je zaměřena na všeobecnou 

Dorostenci

Doporučeno pro děti ve věku 12-18 let. Lekce je určena pro pokročilejčí střelce, kteří mají zpravidla vlastní vybavení. Součástí tréninků je i kondiční příprava. Cílem je zaměření na sprtovní lukostřelbu a účast na závodech a soutěžích.

 

TRADIČNÍ LUKOSTŘELBA

Hodiny určené pro ty, ktreří inklinují k tradičnímu pojetí lukostřelby, nevyznávají moderní materiály a technické vybavení luku (stabilizátory, mířidka, butony, ...). Prostě klasika - dřevo + kůže. Doporučujeme nejprve několik návštěv v hodinách pro veřejnost. Ve skupině tradičních střelců má většina vlastní vybavení. Nejsme sportovní klub, lukostřelba je především (po dosažení určité výše výkonnosti a vstřebání nutných stereotypů) návyková zábava a neuvěřitelná relaxace. Přesto je námi luk chápán jako prostředek lovu a válečná zbraň. Tomu je přizpůsoben výběr samotného vybavení, styl techniky střelby a navštěvovaných akcí.  Střílí se převážně mimostředovými celodřevěnými luky a dřevěnými šípy.  

 

AKADEMICKÁ LUKOSTŘELBA

Hodna určena výhradně studentům a zaměstnancům Univerzity Palackého. Počítáme jak s úplnými začátečníky tak pokročilými střelci. V kombinaci s tréninky sportovní lukostřelby zde probíhá příprava na Akademické mistrovství ČR.

 

LUKOSTŘELBA PRO JEDINCE OMEZENÍM POHYBOVÉHO APARÁTU

Hodinu pro akademiky navštěvují jedinci se specifickými potřebami. Snažíme se jim najít vlastní cestu prostřednictvím individuálních technických řešení k tomu jak si užít tento nádherný sport.