Poprvé na střelnici

Kde nás najdete

Adresa lukostřelnice je: U Sportovní haly 2a, Olomouc (v areálu loděnice UP).

Krytá střelnice

Krytá lukostřelnice je umístěna v podkroví loděnice UP. Kvalitní izolace a vzduchotechnika zajišťují příjemné prostředí pro střelce v horkých letních dnech i zimních měsících. Kapacita střelnice je 12 střelců (6 terčovnic) s možností střelby na  max. vzdálenost 20m.

Součástí lukostřelnice je prostor s posezením pro návštěvníky střelnice, půjčovna lukostřeleckých potřeb , a zázemí pro drobný servis a údržbu vybavení.

Kdy můžu přijít

Podívejte se na rozpis jednotlivých programu. Doporučujeme, aby nováček navštívil nejprve několik lekcí určených pro veřejnost. V těchto hodinách je prostor pro seznámení začínajících lukostřelců s vybavením i technikou střelby. Následně se můžete po dohodě s instruktorem přihlásit do některé z uzavřených skupin. Pro děti se zájmem o lukostřelbu doporučujeme dětské lekce, které fungují jako všobecná sporovní přípravka se zaměřením na lukostřelbu. Dětské lekce jsou organizovaány v tréninkových skupinách, vhodné začínat vždy se začátkem školníhos roku.

Kolik to bude stát, jak můžete platit

Ceny programů nleznete v ceníku. Na hodiny pro veřejnoat můžete zakoupit jednorázový vstup nebo měsíční permanentku na místě (hotově, platební kartou) nebo dopředu přes rezervační systém (bankovní převod nebo platební brána). Zde je nunté si založit účet (mail a heslo) a mabít kredit, ze kterého se Vám bude cena lekce odečítat po elektonické rezervaci. Zapůjčení vybavení pro veřejnost je v ceně programu.

Co s sebou

V případě, že nemáte vlastní lukostřelecké vybavení, nevadí, vše Vám zdarma půjčíme. Doporučujeme přiléhavější oblečení na horní část těla  bez vlajících částí (kapuse s tkaničkami)). Obuv nejlépe sportovní bez vysokého podpatku. Přívěsky, náramky nechejte doma, případně si je před střelbou sundejte. Delší vlasy je vhodné stáhnout do culíku. 

 

Na střelnici

Podmínkou střílení je znalost bezpečnostních pravidel, ty si můžete přečíst v klidu doma na těchto stránkách.

Je dobré přijít na začátek hodiny, lepší o trochu dříve. Hned po příchodu se nahlaste instruktorovi a upozorněte ho, že jste tu poprvé.

Zapíšete se do hodiny a zaplatíte vstup. Vybavení Vám připraví instruktor, neberte si luk ani šípy sami. Následně Vám instruktor přidělí místo a terč na který budete střílet. Úpravu/instalaci terče a změnu střelecké vzdálenosti provádějte pouze se souhlasem instruktora. Po ukončení lekce veškeré vybavení opět předejte instruktorovi.

!!! V ORANŽOVÉ ZONĚ SE POUZE STŘÍLÍ, K DISKUZI JE VYHRAZENÉ MÍSTO SE STOLEČKY !!!

 

 Asistence instruktora (lekce pro veřejnost)

My instruktoři jsme tu pro Vás. Budeme se Vám věnovat, co to jen půjde. Když si nebudete s něčím jistí, nebojte se nás zeptat. Když budeme zrovna pracovat s jiným střelcem, počkejte prosím.

Naše asistence nemusí být všem příjemná, někdo chce a potřebuje střílet sám v klidu, nerušen a vůbec netrvá na precizním zvládání techniky. Někomu vadí fyzický kontakt při korekci střelecké techniky ... Řekněte nám to, jsme profesionálové, neurazíme se :)

V případě, že na něčem neústupně trváme, je to většinou z důvodu bezpečnosti, Vaší nebo Vašich kolegů střelců, respektujte to prosím.

 

Těšíme se na Vás.

 

Tým instruktorů Lukostřelby Olomouc