Poprvé na střelnici

Zastřílet si z luku v Olomouci není vůbec složité. Stačí mít jen chuť a čas. O zbytek se postaráme my.

 

Kde nás najdete

Adresa lukostřelnice je: Za Sportovní halou 2, Olomouc (v areálu loděnice UP).

 

Kdy můžu přijít

Podívejte se na rozpis jednotlivých programu, doporučujeme, aby nováček navštívil nejprve několik lekcí určených pro veřejnost. V těchto hodinách je prostor pro seznámení začínajících lukostřelců s vybavením i technikou střelby. Následně se můžete po dohodě s instruktorem přihlásit do některé z uzavřených skupin.

 

Kolik to bude stát

Můžete si zakoupit jednorázovou vstupenku  nebo využít některý z našich slevových programů

Zapůjčení základního lukostřeleckého vybavení je pro návštěvníky lukostřelnice zdarma.

 

Co s sebou

V případě, že nemáte vlastní lukostřelecké vybavení, nevadí, vše Vám zdarma půjčíme. Doporučujeme přiléhavější oblečení na horní část těla (ve volném svetru se opravdu špatně střílí). Obuv nejlépe sportovní bez vysokého podpatku. Přívěsky, náramky nechejte doma, případně si je před střelbou sundejte. Delší vlasy je vhodné stáhnout do culíku. No a kdo potřebuje, tak pitný režim.

 

Na střelnici

Podmínkou střílení je znalost bezpečnostních pravidel, ty si můžete přečíst v klidu doma na těchto stránkách.

Je dobré přijít na začátek hodiny, lepší o trochu dříve. Hned po příchodu se nahlaste instruktorovi a upozorněte ho, že jste tu poprvé.

Zapíšete se do hodiny a zaplatíte vstup. Vybavení Vám připraví instruktor, neberte si luk ani šípy sami. Následně Vám instruktor přidělí palpost. Úpravu/instalaci terče a změnu střelecké vzdálenosti provádějte pouze se souhlasem instruktora. Po ukončení lekce veškeré vybavení opět předejte instruktorovi.

!!! V ORANŽOVÉ ZONĚ SE POUZE STŘÍLÍ, K DISKUZI JE VYHRAZENÉ MÍSTO SE STOLEČKY !!!

 

 Asistence instruktora (lekce pro veřejnost)

My instruktoři jsme tu pro Vás. Budeme se Vám věnovat, co to jen půjde. Když si nebudete s něčím jistí, nebojte se nás zeptat. Když budeme zrovna pracovat s jiným střelcem, počkejte prosím.

Naše asistence nemusí být všem příjemná, někdo chce a potřebuje střílet sám v klidu, nerušen a vůbec netrvá na precizním zvládání techniky. Někomu vadí fyzický kontakt při korekci střelecké techniky ... Řekněte nám to, jsme profesionálové, neurazíme se :)

V případě, že na něčem neústupně trváme, je to většinou z důvodu bezpečnosti, Vaší nebo Vašich kolegů střelců, respektujte to prosím.

 

Těšíme se na Vás.

 

Tým instruktorů lukostřelnice Olomouc